Covid-19 = změna plánu

  • Svět

Celosvětová pandemie ovlivnila a do budoucna ovlivní cestování. O tom není pochyb. 

Mnoho lidí zůstalo v minulých dnech uvězněno na svých cestách v zahraničí, složitě řešilo návrat do vlasti repatriačními lety a my jsme si často říkali, jak bychom v tomto případě jednali my. Jedno z našich cestovatelských hesel zní: “Spoustu věcí neovlivníš a je třeba jim nechat volný průběh. Ono to vždycky nějak dopadne.” 

I my jsme měli v plánu vyrazit na jaře do světa. V únoru jsme si vybrali cílovou destinaci, naplánovali itinerář, zaplatili letenky, trajekty atd. Chtěli jsme využít zjednodušené vízové povinnosti a navštívit Petrohrad. Ještě začátkem března, kdy pandemie vypukla, se zdálo, že den letu 9. května je v nedohlednu a nebude problém vyrazit a ejhle! Nevyrazíme a je ve hvězdách, kdy se nám opět tato příležitost naskytne.

Ale nejsme sami, komu virus zhatil plány a jak jsme psali v minulém příspěvku, tato doba nám nabídla i mnohá pozitiva. Třeba čas k tvoření tohoto webu.

A tak jak jsme postupně rezervovali jednotlivé spoje na trase, teď je zase postupně rušíme a oslovujeme společnosti, u kterých jsme si jejich služby objednali. Některé společnosti vrací peníze (zcela výjimečně), některé nabízí voucher s využitím služeb v nadcházejícím období. 

A my doufáme, že se do Pobaltí a do Finského zálivu v budoucnu vydáme a budeme vám moci o této cestě vyprávět.

Plán vypadá lákavě, posuďte sami!
Let Praha – Petrohrad (Rusko), trajekt Petrohrad – Helsinky (Finsko), trajekt Helsinky – Tallinn (Estonsko), let Tallinn – Vídeň.

Zdroj MOBY SPL

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *