Kolumbie nám nedá spát

“Toto je ta pravá Kolumbie!” řekla průvodkyně Paola, když jsme dorazili nad Lagunu Guatavita a naskytl se nám dechberoucí pohled na okolní krajinu. 

Fotka je z naší přednášky o Kolumbii a my máme její premiéru za sebou. Věříme, že se líbila🙏
Uskutečnila se v nádherných prostorách Zámku Slavkov – Austerlitz díky naší milé a aktivitou čišící JarušceJejí slova chvály jsou pro nás vždy velkou motivací. Děkujeme za ně a s dovolením je sdílíme.

 

1. října ve čtvrtek se uskutečnila přednáška

na zámku ve Slavkově u Brna

 manželů Poulíkových o Kolumbii. Byla to pro ně premiéra v několika směrech – poprvé ve Slavkově, poprvé na zámku, poprvé na podzim, poprvé o Kolumbii.

Přednáška měla velký úspěch, znalosti Janičky excelentní – byl to zase pro nás cestovatelský zážitek – děkujeme !!!!! 

 

Rubensův sál byl prostor vskutku krásný a reprezentativní. V té době se však už dalo tušit, že to bude první a zároveň také poslední přednáška o Kolumbii před avizovanými vládními nařízeními. Ta vzápětí vstoupila v platnost a zhatila všechny následné plánované termíny. Ale nezoufáme, poprat se s tím musíme všichni.

A tak se budeme do Kolumbie (a nejen do ni) vracet alespoň touto cestou do doby, než nám bude umožněno opět se s vámi všemi osobně setkat. A ruku na srdce, do žádné z přednášek se toho spoustu ani nevleze, protože počet fotek je omezen a čas je neúprosný! Více tedy poodhalíme zde.

Naši věrní posluchači ví, že mezi námi navštívenými zeměmi nemáme jasného favorita. Ale Kolumbie nám nedá spát! Během posledních pár dnů jsme shlédli film Escobar, všechny tři série Narcos, film Láska za časů cholery, jehož Márquezovu předlohu také nedávno přečetli, plus Sto roků samoty. Porozumět této zemi a jejímu obyvatelstvu je opravdu těžké. A my se o to ani nesnažíme, vnímáme ji očima návštěvníků. Vždyť právě zde vznikl magický realismus.

Jak se tu neustále probíráme fotkami a videi z Kolumbie, připojujeme toto mravenčí video a následný citát: „V lidském společenství nepotřebujeme my, lidé, o nic víc úřadů, pravidel a životních předpisů, než jich potřebují jeřábi nebo mravenci ve svém.“ 
— Michel De Montaigne francouzský spisovatel 1533 – 1592

Jak by nám bylo bez těch všech předpisů, drahý pane De Montaigne! Vaše myšlenka je stará přes 400 let a stále poplatná i v této době. Stačila by jen lidská slušnost a ohleduplnost! 

Přejeme vám všem hodně zdraví!

Aby těch mravenců nebylo málo, víte, že 

“toho prvního přivázali ke stromu a posledního žerou mravenci??”

…napsal Márquez v románu Sto roků samoty😃🙃

Muzeum G.G. Márqueze a strom, o němž je řeč
Citace z díla Sto roků samoty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *