O nás

"Hledej, plánuj a zajímej se o zemi, kterou chceš navštívit." — naše motto

Cestujeme nízkonákladově

Mladá generace by řekla: “Cestujeme low-cost.” Ta naše cesta začíná nákupem letenek a pak krůček po krůčku plánujeme, rezervujeme a těšíme se. Od roku 2013 (tzn. „na stará kolena“:-) vyrážíme do teplých destinací jen s malým batůžkem o váze 7 kg vč. techniky. No a do těch destinací, kde očekáváme chladnější počasí či máme v plánu aktivity v horách, samozřejmě zavazadlo odbavujeme. Ale i tak to s váhou nepřeháníme a pohodlně se vlezeme do 12 kg. Kdo by to taky na zádech tahal, že jo?! Na jak dlouho a kam jsme odlétali s nejlehčími batohy? Na šest týdnů na Filipíny, váhový rekord na osobu byl 5 kg a 5,5 kg včetně techniky:-)

Foto: Anthony

Navštívili a procestovali

To můžeme říct s klidným srdcem. Máme rádi pomalejší způsob cestování a délku návštěvy těch vzdálenějších destinací často přizpůsobíme možné délce bezvízového vstupu, popř. vízum prodlužujeme. Nemáme vysněnou destinaci a vše se odvíjí od ceny letenky, na kterou narazíme. Pak už jen plánujeme co a kam dál. 

A Evropa! Ta je krásná od severu k jihu, od západu k východu. A ani tento kontinent nás nenechává chladným. Cítíme se v jako doma, máme Ji na dosah a víme, že vyrazit můžeme kdykoliv. Evropa pro nás oproti vzdáleným destinacím nemá kouzlo exotiky, ale kouzlo domova.

Země, lidé, kultura, kuchyně

Na cestách nás zajímá vše, příroda, historie, současnost, kultura, města a hlavně místa, kam už mnoho turistů nezavítá. Rádi se setkáváme s místními lidmi a máme tak jedinečnou příležitost poznat jejich způsob života, zvyky, tradice a samozřejmě ochutnat místní kuchyni. 

 

Foto: Sian

Brno a Jižní Morava

Na to, že rajzujeme rádi a často, jsme velcí patrioti a na naše Brno a nádhernou Jižní Moravu nedáme dopustit! Však i naši zahraniční přátelé, které jsme tímto kouzelným krajem provedli, byli nadšeni. A věřte, docestovali k nám z daleka a z různých koutů planety, z Anglie, Austrálie, USA, Nového Zélandu, Kanady, Chile, Německa, Polska, Bosny a Hercegoviny, Jižní Koreje, Irska, Francie…

První velká cesta

Často se nás lidé ptají, kdy jsme začali cestovat. Naše první velká cesta, a to velká doslova, se uskutečnila v roce 2005 a hned do Austrálie! V roce 2010 jsme se na tento kontinent znovu vrátili a pak už se destinace různě střídaly. Nejčastěji se vracíme do jihovýchodní Asie. V této části světa jsme navštívili Vietnam, Thajsko, Kambodžu, Laos, Filipíny, Singapur, Bali, Taiwan, Macau, Hong Kong, Malajsii. Na Blízkém východě pak Spojené Arabské Emiráty, Qatar a Jordánsko. Na západní straně zeměkoule to byla Východní Kanada, Kuba a Kolumbie. A takovou perličkou pro nás zůstává ostrovní stát Palau v Tichomoří. A kam se rádi vracíme? Kamkoliv! Poslední dobou to je Balkán, resp. Albánie.

Náš největší zážitek ?

Přehrát video
Byly to stovky tučňáků v Austrálii vracející se při západu slunce z oceánu? Festival Pow Wow v indiánské rezervaci? Nebo tisíce papoušků vracející se v podvečer
z amazonské džungle?
Na tuto otázku nedokážeme jednoznačně odpovědět. Zážitků je opravdu mnoho a s každou novou cestou přichází zážitky nové a v daný okamžik intenzivnější. Vychutnáváme si každou chvíli, kterou nám cestování nabízí a s velkou pokorou možnost cestování přijímáme.

REFERENCE

Paní Jana Poulíková nás nadchla svou besedou a poutavým vyprávěním o jejich cestovatelských zážitcích. Děkujeme H.K.

Skvěle připravená informativní přednáška, měla hlavu a patu. A já vím o čem mluvím…senior z DPS

Máte perfektní přednes, velmi dobře se posloucháte…posluchačka Rajhrad

Tak ucelenou přednášku jsem dlouho neslyšel…a věřte mi, jsem učitel…posluchač Vyškov

Mockrát děkuji… jste suproví… R.Š.

Janičko, moc vám děkuji za včerejšek – jste úžasní – všichni odcházeli naplněni nevšedními zážitky a bezbřehým obdivem nad Tvým pamatovákem….!! J.U.

Moc děkujeme za přání a za opravdu velmi dobrou besedu. Zpětné vazby účastníků byly hodně dobré.  Knihovna Štěpánkovice

Děkujeme za krásné přednášky, díky Vám cestujeme po celém světě.  Ředitelka AD

Klobouk dolů před Vámi a Vaším manželem. Ráda sleduji také Vaše příspěvky a držím vám oběma pěsti, aby jste stále měli možnost cestovat a pak svými cestovními zážitky těšit ty, kteří navštíví vaše přednášky. Milí, mějte se moc dobře a díky za přátelství.❤❤❤🍀🌞🍀❤❤❤Alenka O.

Jste velmi pozitivní a inspirativní lidé! Martina M.

Děkujeme moc za slova chvály, kterých si velmi vážíme a která svědčí o tom, že “JEDEME S VÁMI” tím správným směrem. S úctou Jana a Laďa

Další reference naleznete u jednotlivých témat přednášek https://jedemesvami.poulik.cz/prednasky/