O nás

"Hledej, plánuj a zajímej se o zemi, kterou chceš navštívit." — naše motto

Cestujeme nízkonákladově

Mladá generace by řekla: “Cestujeme low-cost.” Ta naše cesta začíná nákupem letenek a pak krůček po krůčku plánujeme, rezervujeme a těšíme se. Od roku 2013 (tzn. „na stará kolena“:-) vyrážíme do teplých destinací jen s malým batůžkem o váze 7 kg vč. techniky. No a do těch destinací, kde očekáváme chladnější počasí či máme v plánu aktivity v horách, samozřejmě zavazadlo odbavujeme. Ale i tak to s váhou nepřeháníme a pohodlně se vlezeme do 12 kg. Kdo by to taky na zádech tahal, že jo?! Na jak dlouho a kam jsme odlétali s nejlehčími batohy? Na šest týdnů na Filipíny, váhový rekord na osobu byl 5 kg a 5,5 kg včetně techniky:-)

Foto: Anthony

Navštívili a procestovali

To můžeme říct s klidným srdcem. Máme rádi pomalejší způsob cestování a délku návštěvy těch vzdálenějších destinací často přizpůsobíme možné délce bezvízového vstupu, popř. vízum prodlužujeme. Nemáme vysněnou destinaci a vše se odvíjí od ceny letenky, na kterou narazíme. Pak už jen plánujeme co a kam dál. 

A Evropa! Ta je krásná od severu k jihu, od západu k východu. A ani tento kontinent nás nenechává chladným. Cítíme se v jako doma, máme Ji na dosah a víme, že vyrazit můžeme kdykoliv. Evropa pro nás oproti vzdáleným destinacím nemá kouzlo exotiky, ale kouzlo domova.

Země, lidé, kultura, kuchyně

Na cestách nás zajímá vše, příroda, historie, současnost, kultura, města a hlavně místa, kam už mnoho turistů nezavítá. Rádi  se setkáváme s místními lidmi a máme tak jedinečnou příležitost poznat jejich způsob života, zvyky, tradice a samozřejmě ochutnat místní kuchyni. 

 

Foto: Sian

Brno a Jižní Morava

Na to, že rajzujeme rádi a často, jsme velcí patrioti a na naše Brno a nádhernou Jižní Moravu nedáme dopustit! Však i naši zahraniční přátelé, které jsme tímto kouzelným krajem provedli, byli nadšeni. A věřte, docestovali k nám z daleka a z různých koutů planety, z Anglie, Austrálie, USA, Nového Zélandu, Kanady, Chile, Německa, Polska, Bosny a Hercegoviny, Jižní Koreje, Irska, Francie…

První velká cesta

Často se nás lidé ptají, kdy jsme začali cestovat. Naše první velká cesta, a to velká doslova, se uskutečnila v roce 2005 a hned do Austrálie! V roce 2010 jsme se na tento kontinent znovu vrátili a pak už se destinace různě střídaly. Nejčastěji se vracíme do jihovýchodní Asie. V této části světa jsme navštívili Vietnam, Thajsko, Kambodžu, Laos, Filipíny, Singapur, Bali, Taiwan, Macau, Hong Kong, Malajsii. Na Blízkém východě pak Spojené Arabské Emiráty a Qatar. Na druhé straně zeměkoule to byla Východní Kanada, Kuba a Kolumbie. A takovou perličkou pro nás zůstává ostrovní stát Palau v Tichomoří. 

Náš největší zážitek ?

Přehrát video
Byly to stovky tučňáků v Austrálii vracející se při západu slunce z oceánu? Festival Pow Wow v indiánské rezervaci? Nebo tisíce papoušků arů zelených vracející se v podvečer
z amazonské džungle?
Na tuto otázku nedokážeme jednoznačně odpovědět. Zážitků je opravdu mnoho a s každou novou cestou přichází zážitky nové a v daný okamžik intenzivnější. Vychutnáváme si každou chvíli, kterou nám cestování nabízí a s velkou pokorou možnost cestování přijímáme.